fbpx

Návody a tipy 

Návody PRO fotografy

 

Tipy pro vaše klienty

 
Jak se registrovat?


1

ZAREGISTRUJTE SE


Nejdříve se prosím zaregistrujte u nás v E-SHOPU.

Jestli už u nás registraci máte, tento krok přeskočte.

Pokud už nás systém používáte a chcete si pouze aktivovat PRO verzi, stačí se přihlásit v e-shopu a v záložce "PRO verze" si aktivovat některý z balíčků.

3

VYDRŽTE.


Po registraci vás kontaktujeme e-mailem, že je vše hotové a připravené k použití.

Každou žádost posuzujeme individuálně do druhého pracovního dne.
2

VYPLŇTE FORMULÁŘ
Nastavení aplikace


Až vám systém nastavíme a dostanete od nás e-mail o potvrzení registrace, můžete se přihlásit do své aplikace na adrese http://muj.dastax.cz/.

Na horní liště vpravo vidíte tři ikony. Při kliknutí na poslední ikonu s vašim jménem se zobrazí seznam záložek. V záložce "Nastavení aplikace" si nastavte úvodní stránku. Nahrajte logo i fotografii a vyplňte info o sobě. Doporučujeme do anotace uvést několik slov o vás a vaší tvorbě a také instrukce pro své klienty.

V PRO verzi si zde můžete nastavit text e-mailové notifikace, která se posílá zákazníkovi společně s přístupovým heslem.

PERSONALIZUJTE SVOU ÚVODNÍ STRÁNKU

Věděli jste, že v úpravě vaší anotace v customizaci aplikace fungují základní HTML kódy? Ne? Teď už ano.
Vyzkoušejte třeba:
odřádkování <br />
vodorovná čára <hr />
<b>tučný text</b>
<i>text kurzívou</i>
<u>podtržený text</u>
Založení alba


Alba můžete vytvářet v záložce "Klientská alba", kde vyplníte název alba, lokalitu a datum focení a především přístupový kód, který klient zadá na vaší úvodní stránce pro vstup do galerie. Dbejte na to, aby tento kód byl unikátní pro každého zákazníka a nedošlo tak k narušení soukromí! U každého alba lze povolit i stáhnutí zdrojových fotografií, což někdy může přijít vhod.

TIP: Jednomu klientovi můžete k albům nastavovat stále stejné heslo. Po jeho zadání se mu pak zobrazí všechna alba s tímto přístupovým kódem.

Pokud album budete používat jako veřejnou galerii, zaškrtněte kolonku "Veřejná galerie". Návštěvník si pak album zobrazí bez nutnosti zadání kódu.

Jestli chcete prodávat fotografie elektronicky, zaškrtněte políčko "Povolit elektronický prodej". Zobrazí se vám další tři políčka pro vyplnění cen. Nastavujete si cenu za první fotku, cenu za každou další fotku a cenu za celé album. Když povolíte elektronický prodej, nemůžete zároveň povolit stáhnutí zdrojových fotografií a naopak.

Následně vyberte fotografie ze svého počítače a nahrajte je do alba. Prosíme o strpení, může se nahrávat opravdu velký objem dat a nějakou chvíli to trvá. Počkejte, než se zobrazí náhledy všech fotografií. Jakmile bude vše nahráno, nezapomeňte vše uložit a vraťte se zpět na výpis alb.

Galerii můžete nyní předat zákazníkovi. Pošlete mu odkaz na vaši úvodní stránku vasejmeno.dastax.cz společně s přístupovým kódem.
Doporučujeme spolu s odkazem a přístupovým kódem zaslat zároveň alespoň krátké instrukce k použití galerie a možnosti objednání tisku nejen fotografií z galerie, ale také nahrání vlastních fotografií z disku počítače. Ve výpisu alb vidíte všechna svá vytvořená alba, objem uložených dat a informaci o aktuálně využívaném balíčku.

V PRO verzi u každého alba vidíte počet jeho zobrazení a zda fotografie z alba už byly staženy nebo vytisknuty. Máte také k dispozici šedé tlačítko s ikonkou dopisu, které slouží k odeslání odkazu na album společně s přístupovým heslem klientovi na e-mail.
Nastavení ceníku


V záložce "Ceník" si můžete upravit ceny. Základně jsou ceny tisku pro zákazníky nastaveny na cenovou hladinu Dastaxu, ze které získáváte provize dle přidělené výše. Ceny ale můžete dle libosti upravit o +- x % nebo ručně přepsat ceny položek.

Nic vám ale nebrání v tom nastavit si zpět naše aktuální ceny. Nastavení nižší ceny tisku než je cenová hladina Dastaxu může motivovat vaše zákazníky, že přes vás tisknou levněji než by tiskli přímo v Dastaxu. Vyšší ceny naopak určitě využijete při prodeji vlastních děl.
Obraty a provize

Váš aktuální stav provizí naleznete v poslední záložce "Obraty a provize", kde uvidíte výpis veškerých objednávek z galerií.
Pokud máte zakoupený jeden z našich PRO balíčků, u každé získané provize si můžete rozkliknout její detail. Máte tak přehled o tom, z jakého alba byla objednávka provedena, zašifrovaný e-mail klienta a soupis objednaných položek.
Udělejte si radost a čerpejte své provize - více o možnostech čerpání provizí naleznete zde.
 
 
Zakoupení PRO verze


Nákup některého z balíčku PRO verze najdete v záložce "PRO verze". V přehledu vidíte vaše aktivní předplatné a další možnosti.

Pro prodloužení aktuálního balíčku klikněte na tlačítko "Prodloužit". Pokud máte předplacený některý z balíčků a chtěli byste přejít na vyšší, automaticky se vám v ceně odečte předplatné stávajícího balíčku, které nebylo vyčerpané. O své peníze tedy nepřijdete.

Příklad: Stávající balíček využíváte 8 měsíců a chcete přejít na vyšší. Při koupi vyššího balíčku se vám automaticky od ceny odečte částka předplatného za zbývající 4 měsíce.
Slevové poukazy

SLEVOVÉ POUKAZY

Myslíte, že existuje klient, kterému dáte slevový poukaz na tisk fotografií a obrazů v hodnotě x Kč a on jej nevyužije? Motivujte své klienty slevovým poukazem do vašeho vlastního eshopu s fotkami a vyzrajte na to úplně nejvíc. Proč? Tady je pár bodů a výpočtů:

  • Představte si, že jste šikovný fotograf se slevou v Dastaxu v hodnotě 20 %.
  • Fotíte rychlé vánoční focení za 800 Kč (30 minut focení, 10-20 předaných fotek).
  • Klientům předáte galerii a spolu s tím odkaz na tisk fotografií v hodnotě 100 Kč.
  • S 20% slevou vás to vlastně stojí jen 80 Kč. Jakmile totiž zákazník za 100 Kč objedná, získáte z toho už 20 Kč na provizi.
  • Klient objedná pouze 2 menší obrazy 60×40 cm z vánočního focení pro babičky.
  • Tato základní objednávka vyjde se základními cenami fotoplátna na 1 798 Kč vč. DPH . Obrazy a fotografie přeci vytisknout chtějí, proč by se jinak na Vánoce nechali fotit? Dejte jim důvod si vše objednat rovnou přes vás.
  • Na provizi si připisujete 359 Kč vč. DPH za jednu takovou objednávku. Bez práce. Neobjednáváte vy, nepředáváte fotografie, nevyřizujete nic.
  • A teď si představte, že těchto minifocení zvládne plno fotografů za Vánoce třeba 70 - 90...
Slevové poukazy si můžete sami objednat dle vašeho přání.
Přidání vlastních fotografií do objednávky

Klient může přes vaši úvodní stránku přímo objednat své vlastní fotografie i bez objednání z galerie.
Na každé úvodní stránce lze pod tlačítkem "Zobrazit album" kliknout na odkaz "přejděte do aplikace". Tam zákazník jednoduše z počítače nahraje své soubory a objedná si tisk za ceny, které si fotograf nastavil. To samé platí i u objednání z galerie. Pokud zákazník objednává přímo z galerie, může i do této objednávky přihodit svá vlastní data. Provize se vám samozřejmě načítá z celé objednávky.
 
 
Hromadné objednávky z několika alb

Zákazníci si mohou vytvořit hromadnou objednávku z tolika alb, ke kterým mají přístup. Můžete jim nastavit jednotný kód, který zobrazí všechny galerie, ze kterých je možné objednávat.
Pokud si zákazník chce vybrat fotky z jiného alba, musí se vrátit tlačítkem se šipkou zpět vlevo vedle loga fotografa. Jakmile si zákazník vybere fotografie k tisku, dostává se už do standardního košíku, kde si sám volí formáty, ořezy a materiály. Klient si tedy může vytvořit hromadnou objednávku z několika alb a ušetřit tak na poštovném.