InspiraceSvatební fotografie


Milan Havlík
Svatební a portrétní fotograf | DASTAX ambasador

     Systém PRO fotografy je podle mého úplně úžasná věc, která ušetří spoustu času při předávání hotových fotek jak mně, tak lidem, kterým fotky předávám. Navíc možnost rovnou z galerie objednat vytištěné fotky eliminuje možné chyby a nepřesnosti při všemožném posílání fotek do sběren, při kopírování na flashky nebo rozesílání emailem. Tím že se společností DASTAX spolupracuji delší dobu, mohu svým klientům nabídnout tisky fotek a fotoobrazů za zvýhodněných podmínek a to vždy to TOP kvalitě.

Funguje to jednoduše. Fotky nahraji do alb s heslem, které předám klientům a oni tak mají odkudkoliv přístup ke svým fotkám. K albům je neomezený počet přístupů, z alb je neomezený počet stažení a to buď celého alba nebo jednotlivých fotek, což se hodí, když chtějí fotky ukázat a předat i svatebním hostům - prostě jim jenom pošlou odkaz a heslo. Je už na každém z nich aby se na fotce našel a fotku si stáhl. Nevěsta se ženichem tedy nemusí trávit dlouhé hodiny vybíráním a rozesíláním fotek jednotlivým svatebním hostům.

Při předsvatební schůzce se o tomto systému vždy zmíním a klienty ujistím, že fotky tam zůstanou archivované delší dobu a vždy v nejvyšší možné kvalitě. Svatební fotky nejraději předávám osobně a “na papíře”. Po svatbě mám vždy připravený výběr 30 nejlepších momentů ze svatby, na saténovém papíře, v elegantní krabičce. Je skvělé pozorovat ty emotivní reakce novomanželů otevírajících krabičku plnou svatebních fotek. Když jim pak vysvětlím, že si fotky v úplně stejné kvalitě a na úplně stejný papír můžou sami objednat přímo ze systému PRO fotografy, jsou nadšeni a zároveň překvapeni, jak je to snadné.

www.fotiltomilan.cz | FB mhavlifoto
 
 
Marek Šafář
Svatební a portrétní fotograf | DASTAX ambasador

     Vždycky jsem přemýšlel nad tím, jak vlastně předávat fotky mým klientům v elektronické podobě a to celé přes internet. Flešky jsou dneska přežitek – žijme moderně a šetřeme životní prostředí, a to já chci! Vyzkoušel jsem spousty různých úložišť, ale bohužel nikdy to nebylo to, co by mě tak nějak upokojilo. A ani né moje klienty. Neustále mi psali, že nějaké fotky nenašli ☹

A konečně je to tady. Systém PRO fotografy je pro mě tak trochu vysvobození. Něco takového mi opravdu chybělo. Šetří mně i klientům spousty času, kterého je dneska tak málo!

Funguje to fakt jednoduše. Ze svatby či jakéhokoli focení vytvořím galerii, která má svoje unikátní heslo, které předám klientům. Po zadání hesla mají klienti přístup ke svým fotkám, odkud si můžou stáhnout buď jednotlivé fotky nebo přímo celou galerii. A protože má galerie neomezený počet stáhnutí, tak můžou novomanželé poslat odkaz a heslo komukoli, kdo chce fotky vidět. Ti se následně můžou ve fotkách najít a stáhnout jen to, co je potřeba.

To ale není všechno. Ze svých galerií si následně sami můžete vytvořit objednávku a z fotek udělat klenot na papíře, dřevě či plátnu. A jak všichni víme, tak teprve taková fotka je ta správná. A tady je to zmíněné šetření času. Klienti nemusí každému, kdo chce fotky vidět, vybírat a následně posílat fotky, kdo ví jak. A zároveň klienti nemusí psát mě, že chtějí nějaké fotky dotisknout. Jednoduše a efektivně.


FB Marek Šafář Photo | IG mara_saf
Jakub Štěpán
Svatební a portrétní fotograf

     Přestože více a více klientů preferuje fotky čistě elektronicky, stále se najdou tací, kteří si přejí obrázky na papíře. A to mě vždy přidělávalo vrásky na čele, protože cokoli fyzického je starost navíc. Musíte řešit, kdy a kde se potkáte, běhat na poštu a podobně. A navíc jsem vždy trnul, jestli fotky budou vypadat stejně jako na obrazovce. A pak jsem viděl online rozhovor s Petrem Komárkem, který představoval nový systém PRO fotografy. Vytržený trn z paty – přesně tohle jsem hledal!

Klientům nyní vytvořím zaheslované album, kde si mohou fotografie jednak elektronicky stáhnout, jednak rovnou objednat k tisku od Dastaxu. A já se o nic nestarám a vím, že vše funguje. Navíc z každého tisku mám provizi, která mi může vykompenzovat předplatné služby. A klient má i tak tisk levněji, než kdyby přišel „z venku“.

Systém kromě těchto základních věcí nabízí i řadu dalších funkcionalit, jako je elektronický prodej fotografií nebo galerie k prohlížení. Důležité je poznamenat, že se velmi dynamicky rozvíjí a netroufám si odhadovat, jak bude vypadat za rok nebo dva. Protože jej vyvíjí lidé z praxe, jsem si však jist, že bude fungovat a usnadňovat nám práci.


Web Jakub Štěpán Photography | FB JakubStepanPhotography | IG jakubstepan.com_
 
 
Martin Kozák
Svatební fotograf

     Jelikož fotka má podle mne má tu správnou hodnotu až na papíře, tak jsem moc rád že mohu již několik tet využívat služeb Dastaxu. Rozhodně drží nejvyšší kvalitu tisku v ČR. S roky vzájemné spolupráce přišla možnost i slev, což ocenili "moji" zákazníci. Systém PRO fotografy bylo přesně to za co jsem se každou noc modlil. Jednoduchá obsluha, rychlost, přehlednost a elegantnosti celého sytému je k nezaplacení. Počůrávání se v noci a deprese z odevzdávaní fotek přes různá uložiště, zdlouhavé výběry fotek k tisku a následné předávání, jsou pryč. Díky ti SYSTÉME!

Skvělý nástroj je to také pro fotky z vánočních focení (nebo jiných školkových, školních akcí). S příchodem elektronického prodeje odpadly veškeré starosti s výběrem fotek a rozesíláním jednotlivým zákazníkům, třeba na vítání občánků nebo sportovních akcích.


IG svatebni_fotograf

Sportovní fotografie


Martin Kozák
Vítěz Czech press photo 2018 | autor knihy Velká kniha sportovní fotografie

     Systém PRO fotografy je výborná šance, jak se bez jakýchkoliv starostí podělit o své fotografie ze sportovních akcí a ještě si dopomoci k lepší fototechnice. Ani nepamatuji kolikrát jsem s lidmi na místě řešil, že mi dávali svoje vizitky, abych jim zaslal nějakou konkrétní fotografii a ani jsem neměl chuť s nimi řešit nějaké placení, kontrolu účtu, vystavování dokladu a podobně.
Teď ze sportovní akce vytvořím konkrétní galerii, nahraji tam fotky a kdo chce, může si fotku stáhnout a nebo si z ní rovnou nechat vyrobit obraz na zeď a nemám s tím jakoukoliv starost. Navíc to beru jako takový finanční bonus a mám radost, když vidím, že si lidé mé fotografie opravdu kupují a dělají jim radost.


martinkozak.com | artofsport.com
 

Rodinná fotografie


 
Hana Klimešová
Rodinná a portrétní fotografka

     Focením se zabývám již několik let, především v odvětví newborn a svatební fotografie. Můj systém předávání fotografií se postupně zdokonaloval. Bylo pro mne důležité předat zakázku prakticky a v ideálním případě i s přidanou hodnotou. Ovšem nikdy nebyl efektivní tak, jak mi nabízí systém PROfotografy od firmy Dastax.

Obrovskou výhodou je ušetřený čas pro nejen mne, ale i pro mé zákazníky. Do emailu jim dorazí odkaz na jejich online galerii s fotkami, odkud si je mohou stáhnout do libovolného zařízení. Z této galerie si navíc mohou objednat libovolné tisky fotografií či obrazů ze zakázek ode mne a navíc si k objednávce přidat i vlastní fotografie, ze svého soukromí.

Pro zákazníky je to obrovska úleva, protože mi už nemusí zdlouhavě vypisovat seznamy, které fotky chtějí vytisknout a jak.

Navíc systém používám i jako online úložiště pro zákazníky. Nejednou se mi totiž stalo, že mi dorazila zpráva, zda jejich fotky ještě mám, protože... Takže pokud o fotografie z nějakého důvodu přijdou, stačí se do galerie znovu přihlásit a své fotky tam opět naleznou.


Web Hana Klimešová | FB photography.hanaklimesova | IG hana_klimesova_photography
Petra Veverková | Kamino Foto
Rodinná, portrétní a společenská fotografka

     Názor na Dastax – PRO fotografy? Stručně? Pecka !!! :) Čím začít ?
– naprosto „ blbuvzdornými „ zákaznickými galeriemi pod heslem, které si sami zvolíte a klientovi heslo zůstává i na další galerie - pokud máte placenou verzi, galerie jsou nahrané na úložišti po neomezeně dlouhou dobu ( dokud budete členy )
- žádné nervy s předáváním fotek různými službami na zasílání, žádné porouchané CD a USB – jednoduché zaslání odkazu na galerii s heslem s přednastaveným textem jedním klikem.
- variabilita cen tisku – je možné nastavit i nižší, či vyšší ceny – je na vás, jak velkou provizi si budete účtovat
- vzhledem k tomu, že často fotím reportáže z dění v naší městské části, sportovních a kulturních akcí, plesů, tak hodně příjemné jsou prodejní galerie, kdy si sama nastavím částku, za kterou si lidé mohou stáhnout fotografii v elektronické podobě ( o platební bránu se stará Dastax – částka se připisuje k provizím ) a zároveň si fotografie mohou nechat velice kvalitně vytisknout, či nechat vytvořit obraz.
- dárkové poukazy na tisk pro věrné klienty, které si sama generuji z provizí
- u svateb je systém naprostá bomba – manželé jen jednoduše přepošlou příbuzným galerii, sami vyberou fotografie, které chtějí vytisknout, z čeho bude obraz a z každého tisku vám jde provize zpět.
- skvělý tisk, rychlost dodání, osobní přístup, perfektní zákaznická podpora a co jsem zaslechla, chystá se ještě jedno překvapení a tím bude systém pro fotografy už snad kompletní.

Zní to jako pohádka? Není, je to Dastax :)

FB Kamino - Foto
 
 
Michaela Ficová
Rodinná fotografka

     Systém PRO fotografy používám od samého začátku jeho vzniku. Díky němu šetřím čas nejen sobě, ale i klientům, kteří nemusí jezdit fotografie vyzvedávat na DVD.

Rozhodně doporučuji využít vylepšený vzhled galerií. Klient tím dostává něco navíc. Je rozdíl, jestli fotky stáhnete v zipu z nějakého uložiště, nebo se vám po zadání hesla otevře vaše fotka přes celý monitor. To máte hned chuť si ji vytisknout a pověsit na zeď. A do tisku se klient snadno přepne jedním kliknutím. Navíc má možnost prezentace a sdílení galerie s rodinou během okamžiku. Když se fotí častěji, najde svá alba pěkně pohromadě.

Po spuštění vylepšených galerií mám mnohem více zpětné vazby od lidí, jsou nadšení. Více taky využívají tisk.

Baví mě, jak se systém neustále posouvá a přizpůsobuje potřebám fotografů. Jak přibývají nové funkce a vylepšení. Třeba elektronický prodej fotografií nebo možnost vytvořit si dárkový poukaz.


Jak jsem měnila v průběhu let způsob předávání fotek a jak je předávám teď, se dozvíte v mém krátkém e-booku.

Web Michaela Ficová | FB fotoficova | IG fotoficova.cz

Umělecká a portrétní fotografie


Mario Sikora, AFIAP, c*MoL
Profesionální fotograf a lektor kurzů | „DASTAX ambasador“

     Systém PRO fotografy je výborný nástroj pro sdílení zážitků a emocí. Tím mám na mysli jak portrétní, svatební, tak i třeba mnou preferovanou koncertní fotografii.

Tento systém mi dává smysl, jelikož je především o zjednodušení práce a zvýšení efektivity. Lze jej rozdělit do tří kategorií, a to předávání náhledů a jejich výběr, druhou kategorií je předávání samotných fotografií v rámci za-heslovaných alb, včetně možností tisku a třetí kategorií jsou otevřená alba, z niž si může klient vybrat sám fotografie a odkoupit si je nebo nechat rovnou vytisknout.
Systém se stále rozvíjí a věřím, že stejně jako já reaguji na potřeby svých zákazníků a své služby vylepšuji, tak i tato služba posune fotografii na vyšší úroveň a zákazníkům zvýší komfort.


Web Mario Sikora | FB mariosikoraart | IG mariosikoraart | YT mariosikoraart
 

Fotografie škol a školek


 
Vytěžte z focení maximum a nabídněte lidem dodatečnou možnost objednat fotografie v tištěné nebo elektronické verzi.

Díky našemu systému si mohou rodiče z focení škol a školek nechat dotisknout další fotografie nebo nechat vyrobit fotoobrazy se svými potomky a vy z toho získáte dodatečné provize bez jakýchkoliv starostí. Vytvořte z focení galerii pro každou třídu a dejte rodičům odkaz na galerii s možností doobjednání fotek a zaslání přímo domů.

Rodiče jistě budou chtít fotografie i v elektronické verzi a v plném rozlišení pro umístění na Facebook, na tapetu telefonu a nebo pro uchování ve svém počítači. Nabídněte jim i tuto možnost a nechte je stahovat fotografie za vámi zvolený poplatek. Opět je to pro vás bez starostí, o platby, fakturaci a posílání fotek se staráme my :-)

Pozor! Nedoporučujeme dávat možnost stažení elektronicky dříve, než budete mít hotové základní balíčky. Mohlo by se totiž stát, že si lidé fotku zakoupí ke stažení a už ani nebudou tisk chtít a nebo si tisk nechají realizovat jinde a přijdete tak o možné výdělky.