fbpx

FAQ - nejčastější dotazy


 

Verze zdarma

1Mohu získávat provize i s verzí zdarma?
Ano, i s verzí zdarma můžete získávat provize. Nicméně s PRO verzí je to pro vás snazší díky delší platnosti alb a dalším postupně přibývajícím vylepšením.
2Jakou výši slevy ve verzi zdarma mohu získat?
U verze zdarma se vám počítá provize na základě obratu - průběžně hlídáme váš obrat za posledních 365 dnů získaný na základě vašich objednávek a objednávek klientů. Na základě součtu těchto obratů dosahujete na lepší slevy/provize u Dastaxu.

- Základní sleva pro fotografa - 10 %
- Obrat nad 15 000 Kč vč.DPH - sleva 15 %
- Obrat nad 40 000 Kč - sleva 20 %.

Provizi můžete ale i navýšit změnou cen ve vašem ceníku.
3Jaká omezení mají alba ve verzi zdarma?
Ve verzi zdarma jsou alba platná pouze 30 dnů. Po vypršení této doby budou automaticky smazána. Velikost alb není nijak omezena. Pokud chcete, aby alba zůstaly archivované déle, doporučujeme zakoupit jeden z balíčků PRO verze.
4Plánujete přidávat další funkcionality do verze zdarma?
Vývoj a provoz systému bohužel stojí nemalé finanční prostředky, a proto jsme se rozhodli, že všechna vylepšení budou součástí pouze placené PRO verze. Veškeré získané prostředky budou věnovány na provoz a další vývoj systému.

Výběr, aktivace a platnosti balíčku

1Kde zjistím platnost alb?
V PRO verzi alba nejsou časově omezená. Pokud ale používáte verzi zdarma, datum platnosti vidíte vždy u konkrétního alba v záložce "Klientská alba".
2Kde zjistím, kolik prostoru využívám?
Velikost, kterou vaše alba zabírají, se dozvíte v záložce "Klientská alba", případně i v záložce "PRO verze".
3Kolik prostoru na fotografie potřebuji?
Velikost potřebného prostoru závisí na tom, jaká alba plánujete klientům vytvářet a jak dlouho jim je plánujete nechávat k dispozici. Potřebnou velikost byste nejlépe měli vědět vy sami, z našich zkušeností můžete ale počítat s tím, že průměrná svatba má cca 3 GB prostoru, rodinné focení okolo 150 MB. Ve výsledku to znamená, že při 500 GB balíčku můžete mít dlouhodobě zálohováno více než 100 svateb a 1000 rodinných focení.
4Co když chci přejít ze současného balíčku na vyšší?
Pokud máte předplacený některý z balíčků a chtěli byste přejít na vyšší, automaticky se vám v ceně odečte předplatné stávajícího balíčku, které nebylo vyčerpané. O své peníze tedy nepřijdete.

Příklad: Stávající balíček využíváte 8 měsíců a chcete přejít na vyšší. Při koupi vyššího balíčku se vám automaticky od ceny odečte částka předplatného za zbývající 4 měsíce.

Provize a slevy

1Jak zjistím výši slevy/provize u Dastaxu?
Po přihlášení do systému Dastaxu na adrese http://muj.dastax.cz/ si otevřete záložku "Obraty a provize" a ihned se dozvíte, jakou výši provize či slevy u nás máte.
2Jaký je rozdíl mezi slevou a provizí?
Úspora, kterou u nás získáte, je v obou případech stejná - rozdíl je jen v úhlu pohledu a přístupu zda objednáváte vy nebo váš klient a to následovně:

Objednáváte pro sebe - v tomto případě děláte objednávku přímo v našem eshopu na adrese http://shop.dastax.cz/. Vaše sleva se odečte přímo v košíku objednávky.

Objednávku dělá klient přes váš systém - klient vidí vámi nastavené ceny a platí plnou sumu objednávky. Z této částky získáváte danou provizi, o které klient neví.
3Jak fungují provize u elektronického prodeje?
U elektronického prodeje získáváte částku za celou objednávku dle cen, které si sami nastavíte. Tato částka je snížena o provozní provizi, která připadá Dastaxu. Výše této provize je stanovena na 5 Kč za jednorázově za uskutečněný nákup (nezávisle na počtu koupených fotografií) + 5 % z celkové hodnoty objednávky.

Z této částky Dastax hradí náklady na poplatky spojené se zprostředkováním prodeje přes platební bránu a fakturaci, což bohužel není malá částka.
4Jak probíhá výpočet provizí? Jak mohu dosáhnout na vyšší?
Výši provize ovlivňují dvě nezávislé věci, které vám snáze pomohou dosáhnout na co nejvyšší výdělky. Vždy se vám počítá ta vyšší dosažená provize:

Provize na základě obratu - průběžně hlídáme váš obrat za posledních 365 dnů ať už z vašich objednávek, tak z objednávek vašich klientů. Na základě součtu těchto obratů dosahujete na lepší slevy/provize u Dastaxu.

- Základní sleva pro fotografa - 10 %
- Obrat nad 15 000 Kč vč.DPH - sleva 15 %
- Obrat nad 40 000 Kč - sleva 20 %.

Provize na základě zvoleného balíčku - zakoupením jednoho z balíčků u nás můžete získat takzvanou minimální garantovanou výši provize. To znamená, že pokud si u nás zakoupíte balíček s garantovanou minimální výši provize 15 %, tak rovnou získáváte 15 % slevu i přes nulový obrat. Díky balíčkům můžete získat slevu až 25 %, na kterou obraty dosáhnout nelze.
Provizi můžete ale i navýšit v případě, že změníte ceny ve vašem ceníku.

Připojte se k nám do FB skupiny

V této facebookové skupině můžeme řešit všechny poznatky, společně si radit, předávat zkušenosti a psát nápady na vylepšení.
Přidejte se k nám a získejte spoustu doporučení od ostatních fotografů, kteří náš systém využívají. Těšíme se na vás :)
group-fb