FAQ - nejčastější dotazy


 

Verze zdarma

1Mohu získávat provize i ve verzi zdarma?
Ne, provize můžete získávat pouze v placené verzi. Ve verzi zdarma však automaticky získáte slevu na vlastní tisky.
2Jakou výši slevy na vlastní tisky ve verzi zdarma mohu získat?
U verze zdarma se vám počítá sleva na tisk na základě obratu. Průběžně hlídáme váš obrat za posledních 365 dnů získaný na základě vašich objednávek a objednávek klientů. Na základě součtu těchto obratů dosahujete na lepší slevu u Dastaxu.

Obrat do 15 000 Kč vč. DPH - sleva 15 %
Obrat nad 15 000 Kč vč. DPH - sleva 30 %
3Jaká omezení mají alba ve verzi zdarma?
Ve verzi zdarma můžete nahrát maximálně 10 GB dat a alba jsou platná pouze 14 dnů. Po vypršení této doby budou automaticky smazána.

Pokud chcete, aby alba zůstaly archivované déle, doporučujeme zakoupit jeden z balíčků PRO verze.

Výběr, aktivace a platnosti balíčku

1Kde zjistím platnost alb?
V PRO verzi alba nejsou časově omezená. Pokud používáte verzi zdarma, datum platnosti vidíte vždy u konkrétního alba ve výpisu všech alb.
2Kde zjistím, kolik prostoru využívám?
Velikost, kterou vaše alba zabírají, se dozvíte ve výpisu všech alb, případně i v záložce PRO verze.
3Kolik prostoru na fotografie potřebuji?
Velikost potřebného prostoru závisí na tom, jaká alba plánujete klientům vytvářet a jak dlouho jim je plánujete nechávat k dispozici.

Potřebnou velikost byste nejlépe měli vědět vy sami, z našich zkušeností můžete ale počítat s tím, že průměrná svatba má cca 3 GB prostoru, rodinné focení okolo 150 MB. Ve výsledku to znamená, že při 500 GB balíčku můžete mít dlouhodobě zálohováno více než 100 svateb a 1000 rodinných focení.
4Co když chci přejít ze současného balíčku na vyšší?
Pokud máte předplacený některý z balíčků a chtěli byste přejít na vyšší, automaticky se vám v ceně odečte předplatné stávajícího balíčku, které nebylo vyčerpané. O své peníze tedy nepřijdete.

Příklad: Stávající balíček využíváte 8 měsíců a chcete přejít na vyšší. Při koupi vyššího balíčku se vám automaticky od ceny odečte částka předplatného za zbývající 4 měsíce.
5Nechci, aby bylo možné z alba objednat tisk. Jde to?
Ano, jde. Stačí při zakládání alba zaškrtnout políčko "Zakázat tisk".

Tato možnost je pouze v PRO verzi.

Provize a slevy

1Kdy se mi připíše provize?
V případě objednávky tisku se vám provize připíše v okamžik, kdy objednávku expedujeme nebo u nás byla klientem vyzvednuta osobně.

Provize za elektronický prodej se vám připíše ihned, jakmile objednávka byla zaplacena.

O každém připsání provize vám přijde informace na e-mail.
2Jak zjistím výši slevy/provize u Dastaxu?
Po přihlášení do systému Dastaxu na adrese http://muj.dastax.cz/ si otevřete záložku "Obraty a provize" a ihned se dozvíte, jakou výši provize či slevy u nás máte.
3Jaký je rozdíl mezi slevou a provizí?
Úspora, kterou u nás získáte, je v obou případech stejná - rozdíl je jen v úhlu pohledu a přístupu, zda objednáváte vy nebo váš klient:

Sleva - objednáváte pro sebe - v tomto případě děláte objednávku přímo v našem eshopu na adrese http://shop.dastax.cz/. Vaše sleva se odečítá přímo v košíku objednávky.

Provize - objednávku dělá klient přes váš systém - klient vidí vaše nastavené ceny a platí plnou sumu objednávky. Z této částky získáváte danou provizi, o které klient neví.
4Jak fungují provize u elektronického prodeje?
U elektronického prodeje získáváte částku za celou objednávku dle cen, které si sami nastavíte. Tato částka je snížena o provozní poplatky, které připadají Dastaxu. Z této částky Dastax hradí náklady na poplatky spojené se zprostředkováním prodeje přes platební bránu a fakturaci.

V PRO verzi je výše této provize stanovena na 5 Kč jednorázově za uskutečněný nákup (nezávisle na počtu koupených fotografií) + 5 % z celkové hodnoty objednávky.

Pokud používáte verzi zdarma, poplatek za elektronický prodej činí jednorázově 5 Kč + 20 % z celkové ceny objednávky.

5Jak probíhá výpočet provize z tisku? Jak mohu dosáhnout na vyšší?
Výši získané provize ovlivňuje výběr balíčků PRO verze. Provizi si ale můžete i navýšit tím, že změníte ceny tisku ve vašem ceníku.


Připojte se k nám do FB skupiny

V této facebookové skupině můžeme řešit všechny poznatky, společně si radit, předávat zkušenosti a psát nápady na vylepšení.
Přidejte se k nám a získejte spoustu doporučení od ostatních fotografů, kteří náš systém využívají. Těšíme se na vás :)