fbpx

FAQ - nejčastější dotazy


 

Verze zdarma

1Mohu získávat provize i ve verzi zdarma?
Ano, i s verzí zdarma můžete získávat provize. Nicméně s PRO verzí můžete získat vyšší provize a usnadnit si práci díky delším platnostem alb a dalším postupně přibývajícím funkcím.
2Jakou výši slevy ve verzi zdarma mohu získat?
U verze zdarma se vám počítá provize na základě obratu - průběžně hlídáme váš obrat za posledních 365 dnů získaný na základě vašich objednávek a objednávek klientů. Na základě součtu těchto obratů dosahujete na lepší slevy/provize u Dastaxu.

- Základní sleva pro fotografa - 10 %
- Obrat nad 5 000 Kč vč. DPH - sleva 15 %
- Obrat nad 15 000 Kč vč. DPH - sleva 20 %
- Obrat nad 40 000 Kč vč. DPH - sleva 25 %

Provizi můžete ale i navýšit změnou cen ve vašem ceníku.
3Jaká omezení mají alba ve verzi zdarma?
Ve verzi zdarma jsou alba platná pouze 30 dnů. Po vypršení této doby budou automaticky smazána. Velikost alb ale není nijak omezena.

Pokud chcete, aby alba zůstaly archivované déle, doporučujeme zakoupit jeden z balíčků PRO verze.
4Plánujete přidávat další funkcionality do verze zdarma?
Vývoj a provoz systému bohužel stojí nemalé finanční prostředky, a proto jsme se rozhodli, že všechna vylepšení budou součástí pouze placené PRO verze.

Veškeré získané prostředky budou věnovány na provoz a další vývoj systému.

Výběr, aktivace a platnosti balíčku

1Kde zjistím platnost alb?
V PRO verzi alba nejsou časově omezená. Pokud ale používáte verzi zdarma, datum platnosti vidíte vždy u konkrétního alba v záložce "Klientská alba".
2Kde zjistím, kolik prostoru využívám?
Velikost, kterou vaše alba zabírají, se dozvíte v záložce "Klientská alba", případně i v záložce "PRO verze".
3Kolik prostoru na fotografie potřebuji?
Velikost potřebného prostoru závisí na tom, jaká alba plánujete klientům vytvářet a jak dlouho jim je plánujete nechávat k dispozici.

Potřebnou velikost byste nejlépe měli vědět vy sami, z našich zkušeností můžete ale počítat s tím, že průměrná svatba má cca 3 GB prostoru, rodinné focení okolo 150 MB. Ve výsledku to znamená, že při 500 GB balíčku můžete mít dlouhodobě zálohováno více než 100 svateb a 1000 rodinných focení.
4Co když chci přejít ze současného balíčku na vyšší?
Pokud máte předplacený některý z balíčků a chtěli byste přejít na vyšší, automaticky se vám v ceně odečte předplatné stávajícího balíčku, které nebylo vyčerpané. O své peníze tedy nepřijdete.

Příklad: Stávající balíček využíváte 8 měsíců a chcete přejít na vyšší. Při koupi vyššího balíčku se vám automaticky od ceny odečte částka předplatného za zbývající 4 měsíce.
5Nechci, aby bylo možné z alba objednat tisk. Jde to?
Ano, jde. Stačí při zakládání alba zaškrtnout políčko "Zakázat tisk".

Tato možnost je pouze v PRO verzi.

Provize a slevy

1Kdy se mi připíše provize?
V případě objednávky tisku z alba se vám provize připíše v okamžik, kdy objednávku expedujeme nebo u nás byla klientem vyzvednuta osobně.

Provize za elektronický prodej se vám připíše ihned, jakmile objednávka byla zaplacena.

Pokud máte koupený některý z balíčků PRO verze, o každém připsání provize vám přijde informace na e-mail.
2Jak zjistím výši slevy/provize u Dastaxu?
Po přihlášení do systému Dastaxu na adrese http://muj.dastax.cz/ si otevřete záložku "Obraty a provize" a ihned se dozvíte, jakou výši provize či slevy u nás máte.
3Jaký je rozdíl mezi slevou a provizí?
Úspora, kterou u nás získáte, je v obou případech stejná - rozdíl je jen v úhlu pohledu a přístupu, zda objednáváte vy nebo váš klient:

Objednáváte pro sebe - v tomto případě děláte objednávku přímo v našem eshopu na adrese http://shop.dastax.cz/. Vaše sleva se odečítá přímo v košíku objednávky.

Objednávku dělá klient přes váš systém - klient vidí vaše nastavené ceny a platí plnou sumu objednávky. Z této částky získáváte danou provizi, o které klient neví.
4Jak fungují provize u elektronického prodeje?
U elektronického prodeje získáváte částku za celou objednávku dle cen, které si sami nastavíte. Tato částka je snížena o provozní poplatky, které připadají Dastaxu. Výše této provize je stanovena na 5 Kč jednorázově za uskutečněný nákup (nezávisle na počtu koupených fotografií) + 5 % z celkové hodnoty objednávky.

Z této částky Dastax hradí náklady na poplatky spojené se zprostředkováním prodeje přes platební bránu a fakturaci, což bohužel není malá částka.
5Jak probíhá výpočet provizí? Jak mohu dosáhnout na vyšší?
Výši provize ovlivňují dvě nezávislé věci, které vám snáze pomohou dosáhnout na co nejvyšší výdělky. Vždy se vám počítá vyšší dosažená provize:

Provize na základě obratu - průběžně hlídáme váš obrat za posledních 365 dnů ať už z vašich objednávek, tak z objednávek vašich klientů*. Na základě součtu těchto obratů dosahujete na lepší slevy/provize u Dastaxu.

- Základní sleva pro fotografa - 10 %
- Obrat nad 5 000 Kč vč.DPH - sleva 15 %
- Obrat nad 15 000 Kč vč. DPH - sleva 20 %
- Obrat nad 40 000 Kč vč. DPH - sleva 25 %

Provize na základě zvoleného balíčku - zakoupením jednoho z balíčků, můžete získat takzvanou minimální garantovanou výši provize. To znamená, že pokud si u nás zakoupíte balíček s garantovanou minimální výší provize 15 %, tak rovnou získáváte 15 % slevu i přes nulový obrat. Díky balíčkům můžete získat slevu až 30 %, na kterou obratem dosáhnout nelze.

Provizi můžete ale i navýšit v případě, že změníte ceny ve vašem ceníku.

* Obrat se vypočítává automaticky ze všech objednávek skrz eshop. Atypické rozměry, které řešíme individuálně mimo systém a stejně tak objednávky reklamních materiálů (letáky, vizitky, samolepky, ...) se do obratu ale nezapočítávají - tyto objednávky jdou mimo tento automatický systém a nejdou tedy přiřadit.

Připojte se k nám do FB skupiny

V této facebookové skupině můžeme řešit všechny poznatky, společně si radit, předávat zkušenosti a psát nápady na vylepšení.
Přidejte se k nám a získejte spoustu doporučení od ostatních fotografů, kteří náš systém využívají. Těšíme se na vás :)
group-fb